Auktioner Glas Alvar Aalto, vas, "Savoy", Iittala, höjd 16 cm

Bilder Alvar Aalto, vas, "Savoy", Iittala, höjd 16 cm

Alvar Aalto, vas, "Savoy", Iittala, höjd 16 cm

400 SEK

Värdering: 400 SEK

Alvar Aalto, tulpanvas, "Savoy", rökfärgat glas; "Sand", Iittala, etikettmärkt, höjd 16 cm

Karljohan Auktioner AB

Fogsvansen 14
247 32 Södra Sandby

info@karljohanauktioner.se
0735148793

MARCUS LARSON (1825-1864), olja på duk, signerad och daterad 1861

Värdering: 60 000

Bud: 62 000 SEK

Skåp 1800-tal, Furu, 113. Djup: 46 cm, höjd: 155 cm

Värdering: -

Bud: 600 SEK

Syltkrukor 2 st, modell större, Rörstrand. Höjd: 24-34 cm

Värdering: -

Bud: 400 SEK

Barstol klädd sits

Värdering: -

Bud: 50 SEK