Auktioner Keramik & Porslin Tårtfat, skål, bl a Söholm, största 35 cm

Bilder Tårtfat, skål, bl a Söholm, största 35 cm

Tårtfat, skål, bl a Söholm, största 35 cm

160 SEK

Värdering: 300 SEK

Tårtfat, skål, bl. a. Söholm, största diameter 35 cm

Karljohan Auktioner AB

Fogsvansen 14
247 32 Södra Sandby

info@karljohanauktioner.se
0735148793

Oljemålning Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. Signerad, vita hus. Olja på pannå, 40x32 cm, yttermått inklusive ram: 55x48 cm

Värdering: -

Bud: 150 SEK

Bestick 7 delar, silver, 1700-/1800-tal. Längd: 19-21,5. Vikt: 490 gr ca

Värdering: -

Bud: 3 000 SEK

JOSEF FRANK, taklampa, modellnr 2479, Firma Svenskt Tenn, 1900-talets mitt

Värdering: 4 000

Bud: 3 200 SEK

Bord omkring 1900, furu. Bredd: 76 cm, djup: 43 cm, höjd: 73 cm

Värdering: -

Bud: 350 SEK