Bilder Poul Cadovius, hyllsystem, 19 delar, "Royal System", jakaranda, bredd 320 cm

Poul Cadovius, hyllsystem, 19 delar, "Royal System", jakaranda, bredd 320 cm

9100 SEK

Värdering: 12 000 SEK

Poul Cadovius, hyllsystem, "Royal System", jakarandafanér, ca 1960-tal, Danmark, total bredd 320 cm, höjd 235 cm

Ryggskivor, 4 st, 80 x 235 cm
Hurts, barskåp, skåp med skjutdörrar, ca 80 x 40 x 35 cm
Hyllplan, mindre, 11 st, ca 80 x 22 cm
Hyllplan, större, 2 st, ca 80 x 38 cm
Tidningshylla, 80 x 35 cm
Hyllkonsoler, mindre, 21 st
Hyllkonsoler, större, 4 st
Hyllkonsoler, tidningshylla, 2 st
Sammanfogningslister
Golvsockel

CITES-intyg medföljer. För export utanför EU krävs tillstånd.

Karljohan Auktioner AB

Fogsvansen 14
247 32 Södra Sandby

info@karljohanauktioner.se
0735148793

SKÅLAR OCH SKÅLFAT, 3 del, keramik, Laholm, 1900-talets mitt

Värdering: 400

Bud: 0 SEK

TIDNINGSSTÄLL, "Subway", Materia, 2000-tal

Värdering: 1 000

Bud: 200 SEK

TRÄDGÅRDSSOFFA "Ormbunke" modell, i aluminium. B:145cm (bruksslitage)

Värdering: -

Bud: 2 500 SEK

Slutar om 35 minuter

FÅTÖLJ "Luna" Odd Knutsen, Hjellegerde, Norge, 1970 tal. (bruksslitage)

Värdering: -

Bud: 1 750 SEK

Slutar om 37 minuter