Bilder Pall, trä, 1900-talets andra hälft.
Höjd: 61 cm.
Sits diameter: 33,5 cm.
Bruksskick. Märken, repor sits (se bild).
Höjd: 61 cm.
Sits diameter: 33,5 cm.