Auktioner Övrigt Kaffekvarn

Bilder Kaffekvarn

Kaffekvarn

400 SEK

Värdering: - SEK

Husqvarna No. 7, 1900-talets första hälft,

topp/hatten saknasHöjd 55 cmDiameter vevratt 42 cm

Västra Auktionsverket AB

Barrsätragatan 22
556 26 Jönköping

vastra@vastraauktionsverket.se
Tel: 036-12 03 03, 0702-75 45 22

GARNITYR, silver, sannolikt 1900-tales mitt

Värdering: 1 200

Bud: 250 SEK

ARMBAND, silver, kedjelänk, 1900-talets andra hälft

Värdering: 800

Bud: 450 SEK

BORDSLAMPA, vitmetall, sannolikt sent 1800-tal

Värdering: 2 500

Bud: 0 SEK

KAFFESKEDAR OCH SILLGAFFLAR, 13 del, silver, 1800-/1900-tal, tot vikt ca 175 g

Värdering: 800

Bud: 1 100 SEK

Slutar om 6 minuter