Auktioner Möbler Stolar och bord "Axet"

Bilder Stolar och bord "Axet"

Stolar och bord "Axet"

450 SEK

Värdering: - SEK

Gustaviansk stil. 6 stolar med bord. Bruksslitage.

Höjd stolar: 96 cm
Diameter bord: 105 cm
Höjd bord: 76 cm

Krawzykowska Auktioner

Fjärrviksvägen 2
65350 Karlstad

kristian@rispab.se
0793330228

BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-talets mitt

Värdering: 800

Bud: 300 SEK

DOSA, FAT OCH DJUP TALLRIKAR, porslin, Kina, 1700-/1800-tal

Värdering: 500

Bud: 300 SEK

ORIENTMATTA, ca 155 x 206 cm

Värdering: 800

Bud: 350 SEK

VAS, glas, Orrefors, 1900-tal

Värdering: 300

Bud: 100 SEK

Slutar om 7 minuter