Auktioner COCKTAILRING, 18k vitguld, med safirer och diamanter, tot vikt ca 7,8 g

Bilder COCKTAILRING, 18k vitguld, med safirer och diamanter, tot vikt ca 7,8 g

COCKTAILRING, 18k vitguld, med safirer och diamanter, tot vikt ca 7,8 g

3800 SEK

Värdering: 4 000 SEK

Fantasimodell, tio safirer samt mindre briljanter, ringstorlek ca 16,5/51, motivets mått ca 21 x 18 mm

SKÅLAR PÅ FOT, 2 st, porslin, Bing & Gröndahl, Danmark, 1900-talets mitt

Värdering: 400

Bud: 0 SEK

GOLVLAMPA, Domi Möbler, Vinslöv, 1900-talets andra hälft

Värdering: 300

Bud: 0 SEK

CHARLES & RAY EAMES, kontorsstol, "EA-108", Vitra, samtida

Värdering: 4 000

Bud: 2 000 SEK

SMYCKEN, mestadels silver, 1900-tal

Värdering: 500

Bud: 300 SEK

Slutar om 7 minuter