Auktioner FIGURER, 10 st, skuret och bemålat trä, bla signerade Sigge, 1900-talets andra hälft

Bilder FIGURER, 10 st, skuret och bemålat trä, bla signerade Sigge, 1900-talets andra hälft

FIGURER, 10 st, skuret och bemålat trä, bla signerade Sigge, 1900-talets andra hälft

300 SEK

Värdering: 800 SEK

Figurer och djur, sittande man höjd 13 cm

ANTTI KOTILAINEN, 1 par stolar, "Sola", Martela, 2000-tal

Värdering: 400

Bud: 0 SEK

ROLAND K NILSSON (född 1942), olja på duk, signerad och daterad 1964

Värdering: 500

Bud: 300 SEK

HISSGARDIN, bomull, "Stensöta", GP & J Baker, 2000-tal

Värdering: 600

Bud: 650 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, silver, CG Hallberg, 1945

Värdering: 1 200

Bud: 1 000 SEK

Slutar om 7 minuter