Auktioner Glas Efterrättsskålar, 11 stycken

Bilder Efterrättsskålar, 11 stycken

Efterrättsskålar, 11 stycken

150 SEK

Värdering: - SEK

Blåtonat glas.

Bergviks Auktionstjänst

Lappstadsvägen 13 B
820 23 Bergvik

info@auktionstjanst.se
Tel: 076-102 65 82 Lennart

Färglitografi Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Sommarkust. Signerad, numrerad 301/350. Färglitografi, bildmått: 31x43 cm, yttermått inklusive ram: 50x60 cm

Värdering: -

Bud: 100 SEK

SEVERIN NILSON (1846-1918), olja på duk, signerad

Värdering: 6 000

Bud: 3 000 SEK

Oljemålning Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Inför vintern, Funäsdalen. Signerad, daterad -78. Olja på duk, 51x65 cm, yttermått inklusive ram: 61x76 cm

Värdering: -

Bud: 2 400 SEK

Soffgrupp 4 delar, Yngve Ekström (1913-1988), Sverige. Swedese. 2 st Soffor + bord + fåtölj. Längd: 87-146-205 sam. Längd: 140. Djup: 80 cm, höjd: 42 cm

Värdering: -

Bud: 4 800 SEK