Bilder Megafon, teak med läderband samt mikrofon, Lund/Mymex, i väska.
Megafon längd: 17,5 cm.
1950/1960-tal.
Smärre bruksskick. Mindre fanerskador megafon.
Ystads Auktioner ansvarar ej för funktionen.