Auktioner Keramik & Porslin Vas, Bette Jessen Aluminia Danmark

Bilder Vas, Bette Jessen Aluminia Danmark

Vas, Bette Jessen Aluminia Danmark

200 SEK

Värdering: - SEK

H 15 B 19

Snapphane Auktioner

PL5297 Röinge
28192 Hässleholm

kontakt@snapphaneauktioner.se
0707146007

Oljemålning Tomas Mandel (f. 1923), Sverige. Vid Åsögatan. Signerad. Olja på duk, 20x24 cm, yttermått inklusive ram: 35x40 cm

Värdering: -

Bud: 150 SEK

Färglitografi Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Sommarkust. Signerad, numrerad 301/350. Färglitografi, bildmått: 31x43 cm, yttermått inklusive ram: 50x60 cm

Värdering: -

Bud: 100 SEK

SEVERIN NILSON (1846-1918), olja på duk, signerad

Värdering: 6 000

Bud: 3 000 SEK

Oljemålning Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Inför vintern, Funäsdalen. Signerad, daterad -78. Olja på duk, 51x65 cm, yttermått inklusive ram: 61x76 cm

Värdering: -

Bud: 2 400 SEK