Bilder Lisa Larson 1931-2024 Bronsskulptur "Myran" 1900-tal

Lisa Larson 1931-2024 Bronsskulptur "Myran" 1900-tal

23 timmar 39 minuter

2024-05-02 17:25

44000 SEK

Värdering: 50 000 SEK

Skulptur tillverkad i patinerad brons
"Myran" ur serien "Galleri Scandia" för Scandia Present
Begränsad upplaga 999 st

Formgiven och gjuten 1978
Djupstämplad: Lisa Larson
Numrerad: 034

Höjd: 11 cm
Vikt: 1200 g

Lisa Larson 1931-2024 Bronze sculpture "The ant" from the 20th century

Sculpture made of patinated bronze
"The ant" from the series "Gallery Scandia" for Scandia Present
Limited edition 999 pcs

Designed and cast in 1978
Deep-stamped: Lisa Larson
Numbered: 034

Height: 11 cm
Weight: 1200 g

Conditional report: No remarks

COLLIER, malakit, 1900-/2000-tal

Värdering: 400

Bud: 300 SEK

VITRINSKÅP, rokokostil, 1900-talets andra hälft

Värdering: 3 000

Bud: 1 200 SEK

KUDDFODRAL, 6 st, av kelimvävnader, ca 50 x 50 cm

Värdering: 2 500

Bud: 250 SEK

TELEFON, Ericofon, sk Kobra, LM ERICSSON, 1900-talets andra hälft

Värdering: 300

Bud: 100 SEK

Slutar om 7 minuter