Bilder Spegellampett 1800-talets slut
Spegellampett med tre svängda ljusarmar, genombruten dekor och krön
Fasettslipad spegel och prismor
Höjd: 40 cm
Bredd: 29 cm
Konditionsrapport: Åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar
Mirror lamp end of the 19th century
Mirror lamp with three curved light arms, openwork decoration and crest
Faceted mirror and prisms
Height: 40 cm
Width: 29 cm
Condition report: Age-based wear, no other remarks
Slutar om 10 timmar
Värdering: 2 500 SEK
Högsta bud:Bud: 1 600 SEK
Slutar om 10 timmar 2 minuter
Värdering: 1 000 SEK
Högsta bud:Bud: 0 SEK
Slutar om 10 timmar 4 minuter