Auktioner Keramik & Porslin Kaffeservis "Palma Röd" Rörstrand 1950-tal (10 st)

Bilder Kaffeservis "Palma Röd" Rörstrand 1950-tal (10 st)

Kaffeservis "Palma Röd" Rörstrand 1950-tal (10 st)

450 SEK

Värdering: 1 500 SEK

Kaffeservis "Palma röd" från Rörstrand
Tillverkat i porslin med blomig dekor mot rött
Märkt: VDN V555 Rörstrand

Höjd kaffekopp: 5 cm
Diameter fat: 13,5 cm

Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat, obetydligt slitage, inga övriga anmärknigar

Coffee set "Palma Red" Rörstrand 1950s (10 pcs)

Coffee set "Palma red" from Rörstrand
Made in porcelain with floral decoration against red
Marked: VDN V555 Rörstrand

Coffee cup height: 5 cm
Barrel diameter: 13.5 cm

Condition report: Less age-based, insignificant wear, no other remarks

MOTOR MERCEDES-BENZ OM616.918

Värdering: 5 000

Bud: 6 000 SEK

Slutar om 5 timmar 12 minuter

TÄLT/VÄXTHUS -STOMME

Värdering: 1 000

Bud: 2 200 SEK

Slutar om 5 timmar 19 minuter

TÄLT/VÄXTHUS -STOMME

Värdering: 1 000

Bud: 2 200 SEK

Slutar om 5 timmar 20 minuter

GITARR, akustisk, Oscar Teller, modell 411

Värdering: 400

Bud: 200 SEK

Slutar om 7 timmar 56 minuter