Auktioner Keramik & Porslin Lisa Larson 1931-2024 Väggrelief "Fåglar" Gustavsberg 1900-talets andra hälft

Bilder Lisa Larson 1931-2024 Väggrelief "Fåglar" Gustavsberg 1900-talets andra hälft

Lisa Larson 1931-2024 Väggrelief "Fåglar" Gustavsberg 1900-talets andra hälft

1500 SEK

Värdering: 1 200 SEK

Väggrelief "Fåglar" ur serien Unik
Tillverkad av glaserat vitt stengods
Formgiven av Lisa Larson 1961
Producerad av Gustavsberg mellan 1961-1987
Stämplad: Lisa L.

Mått: 22,5 x 22,5 cm

Lisa Larson 1931-2024 Wall relief "Birds" Gustavsberg second half of the 20th century

Wall relief "Birds" from the Unique series
Made of glazed white stoneware
Designed by Lisa Larson in 1961
Produced by Gustavsberg between 1961-1987
Stamped: Lisa L.

Dimensions: 22.5 x 22.5 cm

Condition report: No remarks

MOTOR MERCEDES-BENZ OM616.918

Värdering: 5 000

Bud: 6 000 SEK

Slutar om 3 timmar 42 minuter

TÄLT/VÄXTHUS -STOMME

Värdering: 1 000

Bud: 2 200 SEK

Slutar om 3 timmar 49 minuter

TÄLT/VÄXTHUS -STOMME

Värdering: 1 000

Bud: 2 200 SEK

Slutar om 3 timmar 50 minuter

GITARR, akustisk, Oscar Teller, modell 411

Värdering: 400

Bud: 200 SEK

Slutar om 6 timmar 25 minuter