Auktioner Keramik & Porslin Lisa Larson 1931-1931 Katt "Stora Zoo" Gustavsberg 1900-tal

Bilder Lisa Larson 1931-1931 Katt "Stora Zoo" Gustavsberg 1900-tal

Lisa Larson 1931-1931 Katt "Stora Zoo" Gustavsberg 1900-tal

3000 SEK

Värdering: 2 000 SEK

Skulptur tillverkad av glaserat stengods
Ur serien: Stora Zoo, Gustavsberg
I produktion år 1958-1979

Längd: 33 cm
Höjd: 11,5 cm

Lisa Larson Cat "The great Zoo" Gustavsberg from the 20th century

Sculpture made of glazed stoneware.
From the series: The great zoo, Gustavsberg
In production year 1958-1979

Length: 33 cm
Height: 11.5 cm

Conditional report: No remarks

2 Ljusstakar.

Värdering: -

Bud: 90 SEK

Ångermanland

GÅNGJÄRN 2 par. L:65/40cm. B:4/3.5cm

Värdering: -

Bud: 125 SEK

14 Minnestallrikar.

Värdering: -

Bud: 60 SEK

Ångermanland

2 Ljusstakar.

Värdering: -

Bud: 80 SEK

Ångermanland