Bilder Hasselblad 500c med 2 objektiv & tillbehör 1900-tal

Hasselblad 500c med 2 objektiv & tillbehör 1900-tal

10000 SEK

Värdering: 12 000 SEK

Kamerahus Hasselblad 500cObjektiv Carl Zeiss S-Planar 5,6/120 Nr 3336562Objektiv Carl Zeiss Planar 1:2,8 f=80mm Nr 3686498Prismasökare med inbyggd ljusmätare
Medföljer flera tillbehör, manualer och dokumentation och garantibevis

Ej funktionstestad

Konditionsrapport: Mindre bruksslitage, Inga övriga anmärkningar

Hasselblad 500c With 2 lenses & accessories from the 20th century

Camera housing Hasselblad 500cLens Carl Zeiss S-Planar 5.6/120 No. 3336562Lens Carl Zeiss Planar 1:2.8 f=80mm No. 3686498Prism finder with built-in light meter
Comes with several accessories, manuals, documentation and warranty certificate

Not functionally tested

Condition report: Minor wear and tear, No other remarks

STOLAR, 1 par, Gärsnäs, samtida

Värdering: 500

Bud: 0 SEK

Slutar om 5 timmar 26 minuter

STEKFAT, porslin, Kina, 1700-tal

Värdering: 1 200

Bud: 800 SEK

Slutar om 5 timmar 28 minuter

Skolplanscher, Fiskar

Värdering: -

Bud: 225 SEK

Slutar om 5 timmar 29 minuter

Förstärkare, Yamaha DSP-A3090

Värdering: -

Bud: 250 SEK

Slutar om 5 timmar 30 minuter