Auktioner Orientaliskt Kinesisk Skål Kina Qing 1800-tal

Bilder Kinesisk Skål Kina Qing 1800-tal

Kinesisk Skål Kina Qing 1800-tal

150 SEK

Värdering: 800 SEK

Skål tillverkad i Kina med handmålad dekor föreställande människor & landskap.
Troligtvis tillverkad under sen Qing-dynasti 1800-tal

Diametermått: 14 cm
Höjd: 4,5 cm

Konditionsrapport: Hårspricka i kant, Mindre kantnagg, Inga övriga anmärkningar.

Chinese Bowl China Qing 19th century
Bowl made in China with hand-painted decor depicting people & landscapes.
Probably made during the late Qing dynasty 19th century

Diameter measurement: 14 cm
Height: 4.5 cm

Condition report: Hairline crack in edge, Small edge chip, No other remarks.

TALJOR, HANDTAG, HÄNGLÅS, MÖBELHJUL

Värdering: -

Bud: 0 SEK

GRODA keramik, & TRÄFIGURER Tupp H:11 cm

Värdering: -

Bud: 50 SEK

NINTENDO DS Lite & R4-Flashkort

Värdering: -

Bud: 250 SEK

SERIETIDNINGAR Donald Duck norska 1977

Värdering: -

Bud: 70 SEK

Slutar om 6 minuter