Bilder CHIFFONJÉ, sengustaviansk, 1800-talets första hälft
CHIFFONJÉ, sengustaviansk, 1800-talets första hälft
Fanerad med mahogny, beslag av mässing, tvådelad, tre lådor, klaff med bakomliggande förvaring, höjd 129, 112 x 50 cm