Auktioner Möbler Fåtölj, "Profil", Folke Ohlsson för DUX

Bilder Fåtölj, "Profil", Folke Ohlsson för DUX

Fåtölj, "Profil", Folke Ohlsson för DUX

600 SEK

Värdering: 1 000 SEK

Teak. Textil klädsel.

Dalarnas Auktionsbyrå AB

Häradsvägen 24
784 34 Borlänge
Dalarna

info@dalarnasauktionsbyra.se
Tel: 0243-23 67 90

Skulptur Gustavsberg, Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Ko. Längd: 15 cm, höjd: 12 cm

Värdering: -

Bud: 900 SEK

Linoleumsnitt 2 st, Bo Åke Adamsson (f. 1941), Sverige. Signerad, numrerad 75-upplaga. Yttermått inklusive ram: 20x26-26x20 cm

Värdering: -

Bud: 50 SEK

CYLINDERSKÅL, glas, sannolikt Reijmyre glasbruk, 1900-talets mitt

Värdering: 400

Bud: 350 SEK

Tågset 4 delar, BRIO, 1950-tal, lok + 3 vagnar. Trä, Längd: 62 + 3x43 cm

Värdering: -

Bud: 300 SEK