Produkter

Samtliga kategorier
19128st objekt

PHILIPPE STARCK, 1 par, barnkarmstolar, "Lou Lou Ghost chair", Kartell, samtida

Värdering: 1 200

Bud: 600 SEK

Slutar om 17 timmar 8 minuter

FÅRSKINN, svart ull, till fåtöljen "Jetson" av Bruno Mathsson, Skandilock Design, samtida

Värdering: 1 500

Bud: 650 SEK

Slutar om 17 timmar 10 minuter

RING, 18k guld, vikt ca 4,5 g

Värdering: 2 500

Bud: 1 900 SEK

Slutar om 17 timmar 12 minuter

Värdering: 1 500

Bud: 650 SEK

Slutar om 17 timmar 14 minuter

KARMSTOLAR, 1 par, gustavianska, 1700-tal

Värdering: 3 000

Bud: 1 100 SEK

Slutar om 17 timmar 16 minuter

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, signerad och daterad -44

Värdering: 400

Bud: 0 SEK

Slutar om 17 timmar 18 minuter

MATTA, Kelim, ca 297 x 199 cm

Värdering: 3 000

Bud: 900 SEK

Slutar om 17 timmar 20 minuter

ARMBAND, 18k guld och odlade pärlor, tot vikt ca 11,3 g

Värdering: 6 000

Bud: 4 400 SEK

Slutar om 17 timmar 22 minuter

LJUSKRONA, 1900-talets mitt

Värdering: 800

Bud: 300 SEK

Slutar om 17 timmar 24 minuter

BESTICK, silver, tot vikt exkl sax ca 160 g

Värdering: 500

Bud: 600 SEK

Slutar om 17 timmar 26 minuter

SALONGSBORD, Louis VIX-stil, 1900-talets första hälft, skiva av cararramarmor

Värdering: 3 000

Bud: 1 100 SEK

Slutar om 17 timmar 28 minuter

ÅKE WICKSTRÖM (född 1927), olja på duk, signerad

Värdering: 500

Bud: 0 SEK

Slutar om 17 timmar 30 minuter

ORIENTMATTA, ca 296 x 199 cm

Värdering: 4 000

Bud: 900 SEK

Slutar om 17 timmar 32 minuter

KLÄDSKÅP, björk, 1900-talets första hälft

Värdering: 2 000

Bud: 1 500 SEK

Slutar om 17 timmar 34 minuter

RING, 18k guld, med turkos, svenska stämplar IM & S 1958, tot vikt ca 3,9 g

Värdering: 1 800

Bud: 1 300 SEK

Slutar om 17 timmar 36 minuter

SÄNGBORD, 1800-/1900-tal

Värdering: 2 000

Bud: 600 SEK

Slutar om 17 timmar 38 minuter

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, otydligt signerad

Värdering: 300

Bud: 100 SEK

Slutar om 17 timmar 40 minuter

GUNNAR LINDBERG (1915-1997), olja på pannå, signerad och daterad -55

Värdering: 600

Bud: 0 SEK

Slutar om 17 timmar 42 minuter

BORDSLAMPOR, 1 par, mässing, Leco, 1960-/70-tal

Värdering: 3 000

Bud: 600 SEK

Slutar om 17 timmar 44 minuter

SKRIVBORDSLAMPA, "Radial", Luctra, samtida, justerbar ljusstyrka och färgtemperatur

Värdering: 800

Bud: 0 SEK

Slutar om 17 timmar 46 minuter

BÄGARE, silver, England, 1800-/1900-tal, vikt ca 223 g

Värdering: 1 500

Bud: 1 000 SEK

Slutar om 17 timmar 48 minuter

SEKRETÄR, 1800-talets andra hälft

Värdering: 1 500

Bud: 1 200 SEK

Slutar om 17 timmar 50 minuter

HERBERT SNELL (1860-1936), olja på pannå, otydligt signerad

Värdering: 300

Bud: 150 SEK

Slutar om 17 timmar 52 minuter

LEMANIA, damarmbandsur, 18k guld, tot vikt ca 28g

Värdering: 8 000

Bud: 6 400 SEK

Slutar om 17 timmar 54 minuter

INGA SEMPÉ, taklampa, "W103" Rail Lamp, Wästberg, 2000-tal

Värdering: 1 000

Bud: 0 SEK

Slutar om 17 timmar 56 minuter

BADKARSSOFFA, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft

Värdering: 800

Bud: 200 SEK

Slutar om 17 timmar 58 minuter

BROSCHNÅL, 18k guld, med turkos och orientpärlor, GD & Co 1972, vikt ca 1,9 g

Värdering: 1 000

Bud: 600 SEK

Slutar om 18 timmar

FAT SAMT VASER, 3 del, keramik, Laholm, 1900-talets mitt

Värdering: 300

Bud: 100 SEK

Slutar om 18 timmar 2 minuter

BALJA, koppar, 1900-talets början

Värdering: 300

Bud: 200 SEK

Slutar om 18 timmar 4 minuter

KAY BOJESEN, vitrinskåp, Danmark, 2000-tal

Värdering: 3 000

Bud: 500 SEK

Slutar om 18 timmar 6 minuter

TAVLA, Eric Rhönnstad, olja på duk, rammått: 67x58cm

Värdering: -

Bud: 150 SEK

Slutar om 18 timmar 8 minuter

VAS, gjutjärn, art déco, Ebeverken, Huskvarna, 1900-talets första hälft

Värdering: 400

Bud: 500 SEK

Slutar om 18 timmar 8 minuter

TAVLA Jörgen Zetterquist, pastell. 25x36cm bildytans mått

Värdering: -

Bud: 90 SEK

Slutar om 18 timmar 10 minuter

MATTA, Kelim, ca 291 x 204 cm

Värdering: 5 000

Bud: 0 SEK

TAVLA Jörgen Zetterquist, pastell. 46x59cm bildytans mått

Värdering: -

Bud: 125 SEK

Slutar om 18 timmar 12 minuter

TAKLAMPA, metall och glas, 1930-tal

Värdering: 600

Bud: 400 SEK

TAVLA, Barbro Mjögsjö, akryl på duk, rammått: 54x65cm

Värdering: -

Bud: 1 250 SEK

Slutar om 18 timmar 14 minuter

BORDSLAMPA, 1900-talets första hälft

Värdering: 400

Bud: 300 SEK

SOFFBORD, Art Deco, 1900 talets första hälft. H: 59cm D: 85cm (bruksslitage)

Värdering: -

Bud: 700 SEK

Slutar om 18 timmar 16 minuter

STEELCASE, arbetsstol, "QiVi", 2018

Värdering: 600

Bud: 0 SEK

SOFFBORD, H: 50x 75x 75cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 18 timmar 18 minuter

Värdering: 600

Bud: 0 SEK

SMIDESSTÄD monterad på stubbe. H:14x 37x 6cm endast smidesstäd

Värdering: -

Bud: 200 SEK

Slutar om 18 timmar 20 minuter

SAMLING TÄNDSTICKOR, 1900-talets mitt

Värdering: 300

Bud: 0 SEK

SÄTTERILÅDA 51x76cm

Värdering: -

Bud: 125 SEK

Slutar om 18 timmar 22 minuter

RAY & CHARLES EAMES, 1 par stolar 'EA 105', Vitra, 2000-tal

Värdering: 5 000

Bud: 3 200 SEK

SÄTTERILÅDA 51x76cm

Värdering: -

Bud: 60 SEK

Slutar om 18 timmar 24 minuter

TABURETT, 1800-/1900-tal

Värdering: 600

Bud: 200 SEK

SÄTTERILÅDA 51x76cm

Värdering: -

Bud: 50 SEK

Slutar om 18 timmar 26 minuter

BESTICK, 19 del, silver, "Musslan", Finland, år 1872/75, tot vikt ca 287 gram

Värdering: 1 500

Bud: 1 000 SEK

ARBETSPALL med hjul, Biltema, H: 55cm

Värdering: -

Bud: 90 SEK

Slutar om 18 timmar 28 minuter

ÖVERLAKAN OCH ÖRNGOTT, ca 18 del, med vitbroderi och hålbrodyr, sannolikt 1900-talets första hälft

Värdering: 500

Bud: 200 SEK

BARNSÄNG i rotting (slitage, skadade hjul)

Värdering: -

Bud: 60 SEK

Slutar om 18 timmar 30 minuter

ANDERS HELLSTEN (1916-1990), olja på duk, signerad och daterad -56

Värdering: 600

Bud: 0 SEK

BARBORD med stenskiva, H: 89x 110x 70cm (väggfästen saknas, slitage)

Värdering: -

Bud: 80 SEK

Slutar om 18 timmar 32 minuter

LAMPSKÄRM, D: 63cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 18 timmar 34 minuter

EMMAFÅTÖLJ 18-1900 tal. (bruksslitage, hårdare sitage på klädsel)

Värdering: -

Bud: 50 SEK

Slutar om 18 timmar 36 minuter

GOLVLAMPA 1900 talets första hälft. H: 180cm

Värdering: -

Bud: 100 SEK

Slutar om 18 timmar 38 minuter

BÄNKSLIPMASKIN Race 150 SBK. H:113cm

Värdering: -

Bud: 225 SEK

Slutar om 18 timmar 40 minuter

KARMSTOLAR paret, skinn (bruksslitage)

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 18 timmar 42 minuter