Produkter

Samtliga kategorier
18727st objekt

Karbidlampa, Brilliant, höjd 19 cm

Värdering: 50

Bud: 180 SEK

SPRIDARE, B: 50cm (bruksslitage)

Värdering: -

Bud: 60 SEK

Skulptur "Vail" Artwood 2000-tal

Värdering: 1 200

Bud: 500 SEK

Runo Lette Johansson Figurin Gips 1900-tal

Värdering: 1 000

Bud: 100 SEK

Bjällerkrans längd 50 cm

Värdering: 50

Bud: 450 SEK

Värdering: 1 000

Bud: 150 SEK

Parti strykjärn bl.a mässing högsta 18 cm

Värdering: 50

Bud: 425 SEK

GOLVLAMPA i smide, höj

Värdering: -

Bud: 60 SEK

Lorentz Hartman 1913-1992 Skulptur Brons 1900-tal

Värdering: 2 000

Bud: 800 SEK

Parti bl.a värmeskydd för strykjärn längsta 28 cm

Värdering: 50

Bud: 170 SEK

Handväska sameslöjd tennbroderi 1900-tal

Värdering: 800

Bud: 900 SEK

Nils Gunnarsson Träfigurer 1940/50-tal (2 st)

Värdering: 800

Bud: 400 SEK

Karbidlampa Brilljant, höjd 18 cm

Värdering: 50

Bud: 170 SEK

TERRASSTVÄTT Kärcher (bruksslitage, ej funktionstestad)

Värdering: -

Bud: 300 SEK

Albert Eriksson Björnspjut 1900-tal

Värdering: 2 500

Bud: 1 000 SEK

Karbidlampa, höjd 19 cm

Värdering: 50

Bud: 160 SEK

Nils Partapuoli Hängsmycke sameslöjd

Värdering: 800

Bud: 750 SEK

Hängsmycke sameslöjd 1977

Värdering: 800

Bud: 400 SEK

Parti kruthorn längsta 23 cm

Värdering: 50

Bud: 700 SEK

ÅROR Paret. L:193cm (bruksslitage)

Värdering: -

Bud: 250 SEK

Huggare "Y.R" 1976

Värdering: 800

Bud: 500 SEK

Väggklocka, amerikamodell, höjd 67 cm

Värdering: 50

Bud: 110 SEK

Bälte Sameslöjd 1900-tal

Värdering: 1 200

Bud: 850 SEK

Ingvar Gustavsson Körstav / Käpp Sameslöjd 1900-tal

Värdering: 2 000

Bud: 1 700 SEK

Parti smide bl.a sockertänger & betsel, längsta 23 cm

Värdering: 50

Bud: 70 SEK

RÄTSKIVA, L: 196,5cm

Värdering: -

Bud: 60 SEK

Tyko Harald Lampa Spåtrumma Sameslöjd 1900-tal

Värdering: 5 000

Bud: 7 800 SEK

Slutar om 6 minuter

Parti fiskespön & fiskedrag längsta 160 cm

Värdering: 50

Bud: 90 SEK

Slutar om 6 minuter

Helge Sunna Halvhornskniv Sameslöjd 1900-tal

Värdering: 4 000

Bud: 3 400 SEK

Slutar om 7 minuter

Parti keramik mestadels Rörstrand, högsta 20 cm

Värdering: 50

Bud: 375 SEK

Slutar om 7 minuter

VETERANBIL med förare Model T 1913 L:65 cm

Värdering: -

Bud: 650 SEK

Slutar om 7 minuter

Skulptur / Ask med lock Ripa Sameslöjd 1900-tal

Värdering: 2 000

Bud: 1 800 SEK

Slutar om 7 minuter

Tommy Alatalo Kniv 2000-tal

Värdering: 7 000

Bud: 3 800 SEK

Slutar om 8 minuter

Parti Uppsala-Ekeby Gefle Rubin, största mått 35 cm

Värdering: 50

Bud: 90 SEK

Slutar om 8 minuter

Tore Sunna Körstav Sameslöjd 1900-tal

Värdering: 6 000

Bud: 2 200 SEK

Slutar om 9 minuter

Parti keramik bl.a Rörstrand, Rosa Ljung, största mått 23 cm

Värdering: 50

Bud: 70 SEK

Slutar om 9 minuter

BAROMETER Schatz, mässing D:18 cm

Värdering: -

Bud: 225 SEK

Slutar om 9 minuter

Vrilslev Trä Allmoge 1900-tal

Värdering: 800

Bud: 0 SEK

Slutar om 9 minuter

Torsten Fankki Halvhornskniv Sameslöjd 1900-tal

Värdering: 5 000

Bud: 3 000 SEK

Slutar om 10 minuter

Servisdelar Fyrklövern Elegance, längsta 26 cm

Värdering: 50

Bud: 110 SEK

Slutar om 10 minuter

Kjell Bergqvist Skulptur Trä "Renrajd" 1900-tal

Värdering: 3 000

Bud: 2 400 SEK

Slutar om 11 minuter

Ljuskrona, ca 1900, diameter 52 cm

Värdering: 50

Bud: 325 SEK

Slutar om 11 minuter

SERIETIDNING Fantomen Nr1 1952 (bruksslitage)

Värdering: -

Bud: 125 SEK

Slutar om 11 minuter

Tore Sunna Helhornskniv Sameslöjd 1900-tal

Värdering: 12 000

Bud: 8 000 SEK

Slutar om 11 minuter

Dubbelkniv 1900-tal

Värdering: 1 000

Bud: 900 SEK

Slutar om 12 minuter

Lampskärmar i glas 4 st, diameter 34 cm

Värdering: 50

Bud: 50 SEK

Slutar om 12 minuter

Magnus Fankki Sked Sameslöjd 1900-tal

Värdering: 1 500

Bud: 1 100 SEK

Slutar om 13 minuter

Karbidlykta, Diamant högsta 19 cm

Värdering: 50

Bud: 110 SEK

Slutar om 13 minuter

BÖCKER Fantomen del 1, 2 1951

Värdering: -

Bud: 1 200 SEK

Slutar om 13 minuter

Helhornskniv 1900-tal

Värdering: 1 000

Bud: 700 SEK

Slutar om 14 minuter

Rickepump, gjutjärn, höjd 105 cm

Värdering: 50

Bud: 325 SEK

Slutar om 14 minuter

Skedpung Sameslöjd 1900-tal

Värdering: 800

Bud: 300 SEK

Slutar om 14 minuter

Torsten Fankki Scarfring Sameslöjd 1900-tal

Värdering: 800

Bud: 500 SEK

Slutar om 15 minuter

Parti glas bl.a Kosta, Kosta Boda & Studio Åhus, största mått 25 cm

Värdering: 50

Bud: 100 SEK

Slutar om 15 minuter

STOP med tennlock, Avon H:22 cm

Värdering: -

Bud: 50 SEK

Slutar om 15 minuter

Martin Kuorak Hängsmycke Sameslöjd 1900-tal

Värdering: 1 000

Bud: 950 SEK

Slutar om 16 minuter

Parti glas bl.a Eneryds Glasbruk, högsta 25 cm

Värdering: 50

Bud: 110 SEK

Slutar om 16 minuter

Ingvar Gustavsson Björnspjut Sameslöjd 1900-tal

Värdering: 3 000

Bud: 3 400 SEK

Slutar om 16 minuter

Bo Renman Halvhornskniv 1900-tal

Värdering: 1 500

Bud: 1 500 SEK

Slutar om 17 minuter

Parti retro bl.a Sifon & Skedar Nils-Johan, högsta 35 cm

Värdering: 50

Bud: 110 SEK

Slutar om 17 minuter