Bilder Ingemar Callenberg 1926-1973 Bildväv "Kråkmorgon, höstträd" Gammelstads Handväveri 1900-tal

Ingemar Callenberg 1926-1973 Bildväv "Kråkmorgon, höstträd" Gammelstads Handväveri 1900-tal

2200 SEK

Värdering: 2 000 SEK

Väggbonad / vävnad med motiv av träd i höstgryning, detalj ur "Kråkmorgon, höstträd"
Vävd av: Astrid Erkki
Signerad: I Callenberg

Mått: 147X121 cm

Ingemar Callenberg 1926-1973 Tapestry "Crow morning, autumn tree" Gammelstads Handväveri 20th century

Wall tapestry / fabric with motif of trees in autumn dawn, detail from "Crow morning, autumn trees"
Woven by: Astrid Erkki
Signed: In Callenberg

Dimensions: 147X121 cm

Condition report: No remarks

PLANSCH Lotus Cortina 46*31 cm

Värdering: -

Bud: 125 SEK

parti BRODERIGARN, SYTRÅD, STICKOR & BÖCKER bl.a. näversöm

Värdering: -

Bud: 90 SEK

GLAS Öl & Whisky Festivalen 9+8 Största H:14 cm

Värdering: -

Bud: 70 SEK

DON PEDRO Kaffebryggare

Värdering: -

Bud: 80 SEK