Bilder Ring 18K Guld och Briljantslipade diamanter 1950

Ring 18K Guld och Briljantslipade diamanter 1950

6800 SEK

Värdering: 5 000 SEK

Ring i 18K vitt guld. Besatt med tre större och tolv mindre briljantslipade diamanter.
Stämplad 18K

Inre diameter: 17 mm
Vikt: 5,3 gram

Konditionsrapport: Mindre bruksslitage, inga övriga anmärkningar
Ring 18K Gold and Brilliant cut Diamonds 1950
Ring made of 18K white gold. Set with three larger and twelve smaller brilliant cut diamonds.
Stamped: 18K

Inner diameter: 17 mm
Weight: 5.3 grams

Condition: Minor usage wear, no other remarks

Gunghäst Gemla, 1900-talets första hälft

Värdering: -

Bud: 2 200 SEK

Slutar om 9 timmar 48 minuter

Stop silver, Barock-stil, GAB

Värdering: -

Bud: 5 000 SEK

Slutar om 9 timmar 49 minuter

Mårten Andersson färglitografi "Brudparet" signerad

Värdering: -

Bud: 6 600 SEK

Slutar om 9 timmar 49 minuter

Bokskåp sekelskiftet

Värdering: -

Bud: 1 500 SEK

Slutar om 9 timmar 49 minuter