Bilder Halsband / Länk 14K Guld 1900-tal

Halsband / Länk 14K Guld 1900-tal

6800 SEK

Värdering: 6 000 SEK

Halsband tillverkad av rött 14K Guld besatt med strass.
Stämplad: 585

Diametermått c.a: 13 cm
Vikt: 19,6 gram

Konditionsrapport: Mindre repor & bruksslitage, Inga övriga anmärkningar

Necklace / Link 14K Gold from the 20th century
Necklace made of red 14K Gold studded with rhinestones.
Stamped: 585

Diameter measurement approx.: 13 cm
Weight: 19.6 grams

Condition report: Minor scratches & use wear, No other remarks

Edvin Ollers, vas "Lalique", Elme glasbruk

Värdering: 500

Bud: 600 SEK

Norrbotten

Kastruller, 3 stycken

Värdering: -

Bud: 50 SEK

Sigurd Persson, vas, grönt glas, Kosta Ateljé

Värdering: 400

Bud: 203 SEK

Norrbotten

Gungstol 1900-tal

Värdering: -

Bud: 200 SEK