Bilder Samling Kaffeskedar / Teskedar Silver 1900-tal (35 st)

Samling Kaffeskedar / Teskedar Silver 1900-tal (35 st)

2000 SEK

Värdering: 2 000 SEK

Samling olika teskedar tillverkade av silver med renhetsgrad 830/1000.
Stämplade.

Längd: 11-16 cm
Total vikt: 380 gram

Konditionsrapport: Flertalet delar med personligt monogram, Repor & bruksslitage, Inga övriga anmärkningar.

Collection Coffee spoons / Tea spoons Silver from the 20th century (35 pcs.)
Collection of different teaspoons made of silver with a purity of 830/1000.
Stamped.

Length: 11-16 cm
Total weight: 380 grams

Condition report: Several parts with personal monogram, Scratches & wear, No other remarks.

LJUSSTAKAR & VAS H:28 cm

Värdering: -

Bud: 50 SEK

MIKROSKOP-SET

Värdering: -

Bud: 50 SEK

WESTERNSMYCKE läderband, fjädrar, pärlor och brickor

Värdering: -

Bud: 50 SEK

VÄGGLJUSSTAKE Total H:60 cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 6 minuter