Bilder Svepaskar allmoge 1800-tal (2 st)

Svepaskar allmoge 1800-tal (2 st)

Värdering: 800 SEK

Två stycken svepaskar med lock i trä och orginalfärg
Handtag i järn

Höjd: 21-14 cm
Längd: 37-35 cm

Konditionsrapport: Bruks- och åldersbaserat slitage, märken, sprickor, färg och materialbortfall, inga övriga anmärkningar

Wooden boxes "common man" 19th century (2 pcs)

Two wooden boxes with lids and original paint
Iron handle

Height: 21-14 cm
Length: 37-35 cm

Condition report: Use- and age-based wear, marks, cracks, paint and material loss, no other remarks

SALONGSMÖBEL, 5 del, tidigt 1900-tal

Värdering: 1 000

Bud: 200 SEK

KARMSTOLAR, 1 par, tidigt 1900-tal

Värdering: 600

Bud: 250 SEK

TABURETT, tidigt 1900-tal

Värdering: 500

Bud: 250 SEK

SOFFA, tidigt 1900-tal

Värdering: 1 200

Bud: 200 SEK

Slutar om 7 minuter