Bilder Lisa Larson Ljuslykta "Skärgårdsbåt" Stengods Gustavsberg
Formgivare född: 1931
Ljuslykta med lock i form av en båt
Signerad på undersidan: Lisa L Sweden
Tillverkad av: K-studion, Gustavsberg
Höjd: 17 cm
Konditionsrapport: Mindre slitage, inga övriga anmärkningar
Lisa Larson Candle holder "Skärgårdsbåt" Stoneware Gustavsberg
Designer born: 1931
Lantern in the shape of a boat
Signed on the underside: Lisa L Sweden
Made by: K-studion, Gustavsberg
Height: 17 cm
Condition: Minor wear, no other remarks
Värdering: 300 SEK
Högsta bud:Bud: 1 100 SEK
Slutar om 33 minuter
Värdering: 400 SEK
Högsta bud:Bud: 0 SEK
Slutar om 35 minuter
Värdering: 500 SEK
Högsta bud:Bud: 850 SEK
Slutar om 37 minuter