Bilder Lisa Larson Figurin "Bullterrier" Gustavsberg 1900-tal
Keramiker född: 1931 Härlunda socken, Småland
Figurin tillverkad i glaserat stengods föreställande en bullterrier
Signerad: Lisa L
Märkt: Made in Sweden
Höjd: 12,5 cm
Längd: 19 cm
Lisa Larson Candlestick "Medallion" Gustavsberg 1960s
Ceramicist born: 1931 Härlunda parish, Småland
The figurine made of glazed stoneware representing a bull terrier
Signed: Lisa L
Marked: Made in Sweden
Height: 12.5 cm
Length: 19 cm
Condition report: No remarks
Värdering: 300 SEK
Högsta bud:Bud: 1 100 SEK
Slutar om 21 minuter
Värdering: 400 SEK
Högsta bud:Bud: 0 SEK
Slutar om 23 minuter
Värdering: 500 SEK
Högsta bud:Bud: 850 SEK
Slutar om 25 minuter