Bilder Taklampor Jugend 1900-tal (2 st)
TVå stycken hängande taklampor / amplar med stomme i metall
Kupar av blyinfattat krossglas i polykroma färger
Fungerar vid test
Total höjd: ca. 34 cm
Höjd kupor: 13-15 cm
Diameter kupor: ca. 20 cm
Konditionsrapport: Mindre bruks- och åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar
Ceiling lamps Jugend 20th century (2 pcs)
Two hanging ceiling lamps / sconces with metal frames
Cups of leaded crushed glass in polychrome colours
Works when tested
Total height: approx. 34 cm
Cup height: 13-15 cm
Diameter cups: approx. 20 cm
Condition report: Minor use- and age-based wear, no other remarks
Slutar om 1 timme 13 minuter
Slutar om 1 timme 14 minuter
Värdering: - SEK
Högsta bud:Bud: 6 600 SEK
Slutar om 1 timme 14 minuter