Bilder Ljuskrona i metall 1900-talets första hälft

Ljuskrona i metall 1900-talets första hälft

900 SEK

Värdering: 1 200 SEK

Elektrifierad ljuskrona med fyra stycken ljuspunkter
Stomme i metall med bladdekor samt stiliserade blommor i bemålad plåt
Fungerar vid test

Höjd: 118 cm
Diameter: ca. 30 cm

Konditionsrapport: Åldersbaserat slitage, märken och repor, material- och färgbortfall, inga övriga anmärkningar

Chandelier in metal from first half of the 20th century

Electrified chandelier with four light points
Metal frame with leaf decoration and stylized flowers in painted sheet metal
Works when tested

Height: 118 cm
Diameter: approx. 30 cm

Condition report: Age-based wear, marks and scratches, loss of material and color, no other remarks

Gunghäst Gemla, 1900-talets första hälft

Värdering: -

Bud: 2 200 SEK

Slutar om 8 timmar 12 minuter

Stop silver, Barock-stil, GAB

Värdering: -

Bud: 5 000 SEK

Slutar om 8 timmar 12 minuter

Mårten Andersson färglitografi "Brudparet" signerad

Värdering: -

Bud: 6 600 SEK

Slutar om 8 timmar 13 minuter

Bokskåp sekelskiftet

Värdering: -

Bud: 1 500 SEK

Slutar om 8 timmar 13 minuter