Bilder Rockhuvud Trä Allmoge 1800-tal
Rockhuvud i bemålat trä.
Längd med pigg: 62 cm
Konditionsrapport: Åldersbaserat slitage, färgskav, sprickor, träet böjt, inga övriga anmärkningar
Distaff Wood Folk Craft 19th Century
Distaff made of painted wood.
Length with plug: 62 cm
Condition: Age-based wear, paint scratched, cracks, wood bent, no other remarks
Värdering: 300 SEK
Högsta bud:Bud: 1 100 SEK
Slutar om 49 minuter
Värdering: 400 SEK
Högsta bud:Bud: 0 SEK
Slutar om 51 minuter
Värdering: 500 SEK
Högsta bud:Bud: 850 SEK
Slutar om 53 minuter