Bilder Fönsterlampor Tiffanystil 1900-tal (3 st.)

Fönsterlampor Tiffanystil 1900-tal (3 st.)

1 månad 2 timmar 14 minuter

2024-03-28 17:51

850 SEK

Värdering: 800 SEK

Tre stycken fönsterlampor tillverkade i glas och metall
Skärmar i skurna, flerfärgade glasstycken med motiv av blommor

Diameter: 13 cm

Konditionsrapport: Åldersbaserat slitage, mindre märken, inga övriga anmärkningar

Window lamps Tiffany style 20th century  (3 pcs.)

Window lamps made of glass and metal.
Made of cut, multicolored glass pieces with flower motifs.

Diameter: 13 cm

Condition report: Age-based wear, minor marks, no other remarks

GOLVUR

Värdering: -

Bud: 275 SEK

YTTERFODER Rörstrand Gunnar Nylund H:13 cm D:15,5 cm

Värdering: -

Bud: 80 SEK

VÄRJA

Värdering: -

Bud: 50 SEK

FÖNSTER 4st, 18-1900 tal. 55x118cm (slitage, 5st glas saknas)

Värdering: -

Bud: 950 SEK