Bilder Sixten Fager 1920-2010 Olja på duk
"Vårflöde"
Signerad: S. Fager
Mått på duk: 209 x 159 cm
Mått med ram: 216 x 166 cm
Konditionsrapport: Ytlig repa i duken, mindre åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar
Sixten Fager 1920-2010 Oil on canvas
"Spring Flow"
Signed: S. Fager
Dimensions of canvas: 209 x 159 cm
Dimensions with frame: 216 x 166 cm
Condition report: Superficial scratch in the canvas, minor age-based wear, no other remarks
Slutar om 2 timmar 29 minuter
Slutar om 2 timmar 29 minuter