Bilder Lisa Larson 1931-2024 "Susanna" Skulptur 1900-tal
Tillverkad av glaserat stengods, Ur serien "Larsons Ungar".
Tillverkades mellan 1962-1965
Otydligt märkt: Gustavsberg Sweden
Höjd: 16 cm
Konditionsrapport: Möjligtvis missfärgning på händer & fötter, Mindre åldersbaserat slitage, Materialbortfall på fötternas undersida, Inga övriga anmärkningar.
Lisa Larson 1931-2024 "Susanna" Sculpture from the 20th century
Made of glazed stoneware, From the "Larson's Children" series.
Manufactured between 1962-1965
Indistinctly marked: Gustavsberg Sweden
Height: 16 cm
Condition report: Possible discoloration on hands & feet, Minor age-based wear, Loss of material on the underside of the feet, No other remarks.
Slutar om 3 timmar 10 minuter
Slutar om 3 timmar 10 minuter
Värdering: - SEK
Högsta bud:Bud: 6 600 SEK
Slutar om 3 timmar 11 minuter