Bilder Suffragette Väggspegel / Relief Stengods 1900-tal
Spegel med fasettslipat spegelglas tillverkad av stengods med handmålad dekor.
Märkt: 5003
Höjd: 40 cm
Bredd: 27 cm
Konditionsrapport: Mindre nagg, färgsläpp, släpp i spegelglas samt åldersbaserat slitage, Inga övriga anmärkningar.
Suffragette Wall mirror / Relief Stoneware from the 20th century
Mirror with faceted mirror glass made of stoneware with hand-painted decor.
Marked: 5003
Height: 40 cm
Width: 27 cm
Condition report: Minor chips, paint loss, loss in mirror glass and age-based wear, No other remarks.
Slutar om 5 timmar 37 minuter
Slutar om 5 timmar 38 minuter
Värdering: - SEK
Högsta bud:Bud: 6 600 SEK
Slutar om 5 timmar 38 minuter