Bilder Orientalisk matta 252X155 1900-tal
Orientalisk handknuten matta tillverkad av ull & bomull.
Benvit botten med dekor föreställande blomster & växtglihet.
Mått: 252 x 155 cm
Konditionsrapport: Blekt dekor, Mindre märken & bruksslitage, Inga övriga anmärkningar.
Oriental carpet 252X155 from the 20th century
Oriental hand-knotted rug made of wool & cotton.
Off-white base with decor depicting flowers & plant life.
Dimensions: 252 x 155 cm
Condition report: Faded decor, Minor marks & wear, No other remarks.
Slutar om 17 timmar 35 minuter