Bilder Hasselblad 500c/m Med objektiv & tillbehör 1900-tal

Hasselblad 500c/m Med objektiv & tillbehör 1900-tal

1 månad 29 minuter

2024-03-28 16:24

12000 SEK

Värdering: 6 000 SEK

*Kamerahus Hasselblad 500c/m
*Objektiv Carl Zeiss Sonnar 5,6/250
*Objektiv Carl Zeiss Planar 1:2,8 f=80mm
*Blixt Metz 45 CT-4
*Låda samt diverse andra tillbehör

Ej funktionstestad

Konditionsrapport: Mindre bruksslitage, Inga övriga anmärkningar

Hasselblad 500c/m With lenses & accessories from the 20th century
*Camera housing Hasselblad 500c/m
*Lens Carl Zeiss Sonnar 5.6/250
*Lens Carl Zeiss Planar 1:2.8 f=80mm
*Flash Metz 45 CT-4
*Box and various other accessories

Not functionally tested

Condition report: Minor use wear, No other remarks

Bilmärken, The Polar Tour, Suomi Touring Club - Finland Norway by car, KAK Kungliga Automobil Klubben samt Royal Automobile Club

Värdering: -

Bud: 240 SEK

Konsoller

Värdering: -

Bud: 700 SEK

Armband, 18-k guld

Värdering: -

Bud: 12 500 SEK

Snurrpall

Värdering: -

Bud: 300 SEK