Bilder Carl Fagerlund Lampetter Orrefors 1900-tal (2st)

Carl Fagerlund Lampetter Orrefors 1900-tal (2st)

700 SEK

Värdering: 1 000 SEK

Två olika vägglampetter med design av Carl Fagerlund, Orrefors.
Tillverkad av metall, mässing & kristall.

Höjd: 25-30 cm

Konditionsrapport: Avklippta sladdar, ej funktionstestade, Mindre märken, Inga övriga anmärkningar.

Carl Fagerlund Lampetter Orrefors from the 20th century (2 pcs)
Two different wall sconces designed by Carl Fagerlund, Orrefors.
Made of metal, brass & crystal.

Height: 25-30 cm

Condition report: Cut cords, not functionally tested, Minor marks, No other remarks.

KARTVÄSKA med ORIENTERINGSKARTOR, KOMPASS, BOK

Värdering: -

Bud: 0 SEK

KARAFF & DESSERTSKÅLAR H:17 cm D:11 cm

Värdering: -

Bud: 50 SEK

FILMPLANSCH 66*33 cm

Värdering: -

Bud: 325 SEK

parti BÖCKER mat

Värdering: -

Bud: 50 SEK