Bilder Lisa Larson 1931-2024 "Ägghöna" Figurin 1900-tal

Lisa Larson 1931-2024 "Ägghöna" Figurin 1900-tal

1000 SEK

Värdering: 1 000 SEK

Ägghöna i stengods, formgiven av Lisa Larson
Etikettmärkt: Lisa Larson Design

Höjd: 19 cm
Längd: 21 cm

Lisa Larson 1931-2024 "Egg hen" Figurine from the 20th century
Egg hen in stoneware, designed by Lisa Larson
Labeled: Lisa Larson Design

Height: 19 cm
Length: 21 cm

Condition report: No remarks

Stockholmsutställningen 1897, August Anderssons spegelfabrik i Stockholm, handspegel med motiv av Kungaparet Oscar II & Sofia

Värdering: -

Bud: 120 SEK

Parianfigurin, Gustafsberg

Värdering: -

Bud: 400 SEK

Figurin, Bing & Gröndal

Värdering: -

Bud: 600 SEK

Pennvässare, "Jupiter 2"

Värdering: -

Bud: 200 SEK