Bilder Folke Almlöf Skulptur Trä 1900-tal
Snidad träskulptur i form av en uggla
Signerad: F Almlöf
Daterad: 1988
Höjd: 30 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage och märken, inga övriga anmärkningar
Folke Almlöf Sculpture Wood from the 20th century
Carved wooden sculpture in the form of an owl
Signed: F Almlöf
Dated: 1988
Height: 30 cm
Condition report: Minor age-based wear and marks, no other remarks
Oljemålning 1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, Venedig. Olja på pannå, 18x30 cm, yttermått inklusive ram: 23x35 cm
Värdering: - SEK
Högsta bud:Bud: 700 SEK
Akvarell Angela Utbult. Signerad, daterad 1965, Torg i Krakow. Akvarell, bildmått: 21x31 cm, yttermått inklusive ram: 39x46 cm
Värdering: - SEK
Högsta bud:Bud: 100 SEK
Värdering: 1 200 SEK
Högsta bud:Bud: 2 000 SEK