Bilder Taklampa "Dale Tiffany" USA 1980-tal
Taklampa "Dale Tiffany" USA 1980-tal
Taklampa med blyinfattat glas, tre ljuspunkter Dekor av blomster i färgad glasmassa
Brickmärkt: Dale Tiffany
Höjd: 115 cm
Diamter: 55 cm
Konditionsrapport: Fungerar vid test, åldersbaserat slitage, märken och repor, inga övriga anmärkningar
Ceiling lamp "Dale Tiffany" USA 1980s
Ceiling lamp with leaded glass, three light points Decoration of flowers in colored glass mass
Plate marked: Dale Tiffany
Height: 115 cm
Diameter: 55 cm
Condition report: Works when tested, age-based wear, marks and scratches, no other remarks