Bilder Kristallvaser 1900-talets första hälft (2 st)

Kristallvaser 1900-talets första hälft (2 st)

300 SEK

Värdering: 800 SEK

Kristallvaser i blykristall med skärslipad dekor av stjärnor och symmetriskt mönster
Höjd: 30-20 cm
Diameter: 18-12 cm

Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, nagg undertill på den mindre vasen, inga övriga anmärkningar

Crystal vases first half of the 20th century (2 pcs)

Crystal vases in lead crystal with cut star decoration and symmetrical pattern

Height: 30-20 cm
Diameter: 18-12 cm

Condition report: Minor age-based wear, chip on the bottom of the smaller vase, no other remarks

RUNDKOLV tre halsar o TREFOT

Värdering: -

Bud: 70 SEK

SKIFFERPLATTA 89x48cm, tjocklek ca 4cm.

Värdering: -

Bud: 350 SEK

MINIATYRSPIS metall Total H:15 cm

Värdering: -

Bud: 250 SEK

SPEGELDÖRR med karm.100x210cm med karm

Värdering: -

Bud: 50 SEK