Bilder Jaqueline Jackie Lynd Servis "Nyponros" Rörstrand 1900-tal (20 delar)

Jaqueline Jackie Lynd Servis "Nyponros" Rörstrand 1900-tal (20 delar)

300 SEK

Värdering: 1 500 SEK

Kaffeservis med motiv av nyponrosor. Märkta: Rörstrand Nyponros Består av: 10 st. Kaffekoppar diameter 7,5 cm 10 st. Kaffefat diameter 13 cm
Konditionsrapport: Mindre bruksslitage, litet nagg på en kopp, inga övriga anmärkningar
Jaqueline Jackie Lynd Service "Nyponros" Rörstrand 20th Century (20 pcs) Coffee service with motif of sweet-brier. Marked: Rörstrand Nyponros Consists of: 10 pcs. Coffee cups diameter 7.5 cm 10 pcs. Coffee saucers diameter 13 cm Condition: Minor usage wear, tiny notch on a cup, no other remarks

TRÄDGÅRDSSTOLAR 4st "Brissago B-20" Grythyttans Stålmöbler, 1900 talets andra hälft, vitmålade.

Värdering: -

Bud: 2 400 SEK

GRÄSKLIPPARE, Honda "HRS 536c" (ej funktionstestad)

Värdering: -

Bud: 2 100 SEK

SKÅP med vitrinöverdel, modern tillverkning. H:180x 80x 40cm

Värdering: -

Bud: 450 SEK

MEKANIKERVAGN i plast. 47x100cm

Värdering: -

Bud: 275 SEK