Bilder Gustavsberg Figurin Parian 1900-tal

Gustavsberg Figurin Parian 1900-tal

500 SEK

Värdering: 1 000 SEK

Parianskulptur "Hermes med Dionysosbarnet" 1902 Gustavsberg Höjd c.a: 22 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage och repor, Inga övriga anmärkningar.
Figurine Parian from the 20th century Parian sculpture "Hermes and the Dionysos child" 1902, Gustavsberg. Height approx: 22 cm Condition report: Minor age-based wear and scratches, No other remarks.

Scarf, OS i Helsingfors, 1940, Turun Verkatehdas

Värdering: 800

Bud: 350 SEK

Champagneglas, Karolinka

Värdering: -

Bud: 50 SEK

Silverskedar, 24st

Värdering: -

Bud: 1 300 SEK

Ernst Wenck, figurin, "Den drickande", 752, Rosenthal

Värdering: 1 500

Bud: 1 100 SEK