Bilder Gunnar Nylund, 2 skålar "ASH" samt "ARU", Rörstrand

Gunnar Nylund, 2 skålar "ASH" samt "ARU", Rörstrand

805 SEK

Värdering: 500 SEK

Luleå Auktionsverk

Upplagsvägen 26 D
972 53 Luleå
Norrbotten

info@luleaauktionsverk.se
070-551 58 08

SKÅL, glas, Orrefors, troligen Olle Alberius, signerad och etikettmärkt

Värdering: 300

Bud: 100 SEK

KÄPP, med silverkrycka, 1900-tal

Värdering: 400

Bud: 300 SEK

ERIK HÖGLUND, golvkandelaber, smide, Kosta Boda, 1900-talets andra hälft

Värdering: 4 000

Bud: 1 400 SEK

MARC SADLER, fönsterlampa, "Twiggy Small", Foscarini

Värdering: 1 000

Bud: 600 SEK

Slutar om 7 minuter