Bilder YRJÖ KUKKAPURO (född 1933), "Karuselli"
fåtölj med fotpall, Haimi, 1970-tal, vit glasfiberstomme med svart läderklädsel med tryckknappar, formgiven 1963-64, fotpall 55 x 55, fåtöljens höjd 88 cm - Proveniens: Siw Malmkvist och Fredrik Ohlsson
Värdering: 1 000 SEK
Högsta bud:Bud: 600 SEK
Slutar om 15 timmar 15 minuter
Slutar om 15 timmar 16 minuter