Bilder Bordspendyl, Jugend

Bordspendyl, Jugend

800 SEK

Värdering: - SEK

1890-1910, franskt fodral i metall med urverk från Gilbert Clock Co. USA, höjd 36 cm, bredd 37 cm, en arm med lagning annars bra skick, fungerar vid enklare test.

Göteborgs Auktionskammare

Sisjö Kullegata 6
421 32 Göteborg

info@gbgak.se
Tel: 072-32777 64 Värdering, inlämning. 072-327 77 34 Fakturering, utlämning

LOCKURNA, porslin, Japan, 1800-/1900-tal

Värdering: 400

Bud: 0 SEK

Slutar om 7 timmar 34 minuter

SKULPTUR, bronserad metall, Frankrike, 1900-talets andra hälft

Värdering: 2 500

Bud: 1 600 SEK

Slutar om 7 timmar 36 minuter

MARC SADLER, fönsterlampa, "Twiggy Small", Foscarini

Värdering: 1 000

Bud: 0 SEK

Slutar om 7 timmar 38 minuter

KARMSTOLAR, 6 st, Lammhults, 2000-tal

Värdering: 500

Bud: 0 SEK

Slutar om 7 timmar 40 minuter