Bilder Bokskåp

Bokskåp

5500 SEK

Värdering: - SEK

1900-talets första hälft, björk, 2 skjutdörrar i glas, med bakomliggande hyllförvaring. 207 x 36 cm, höjd 136 cm, smärre bruksslitage.

Göteborgs Auktionskammare

Sisjö Kullegata 6
421 32 Göteborg

info@gbgak.se
Tel: 072-32777 64 Värdering, inlämning. 072-327 77 34 Fakturering, utlämning

OSCAR LYCKE (1877-1927), olja på duk, signerad

Värdering: 4 000

Bud: 900 SEK

GIUGLIO LACCHETTO, bordslampa, "Magneto", Foscarini, Italien, nutida

Värdering: 1 800

Bud: 900 SEK

PASCAL MOURGUE, soffa/dagbädd samt fotpall, "Smala" Ligne Roset, 1900-/2000-tal

Värdering: 6 000

Bud: 2 800 SEK

DAN IHREBORN, pall, "Lins pall", Move, 2000-tal

Värdering: 4 000

Bud: 3 000 SEK

Slutar om 6 minuter