Auktioner Keramik & Porslin Josef Ekberg, Gustavsberg

Bilder Josef Ekberg, Gustavsberg

Josef Ekberg, Gustavsberg

200 SEK

Värdering: - SEK

4 delar, grön lysterglasyr, ljusstakar ett par, samt 2 skålar, höjd 6,5 - 9,5 cm, bruksslitage.

Göteborgs Auktionskammare

Sisjö Kullegata 6
421 32 Göteborg

info@gbgak.se
Tel: 072-32777 64 Värdering, inlämning. 072-327 77 34 Fakturering, utlämning

LAGGKÄRL 1800-tal H:18 cm (skador)

Värdering: -

Bud: 225 SEK

GÅRDSKRUKOR konstmassa och metall H:29 cm

Värdering: -

Bud: 125 SEK

ÅNGVÄLT "Old Smokey" Wilesco 1900-tal L:30 cm (slitage, defekter)

Värdering: -

Bud: 425 SEK

AVBITARTÅNG L:46cm

Värdering: -

Bud: 225 SEK

Slutar om 7 minuter